Laparoskopi

Laparoskopi

 

Hasta Dostu Mucizevi Laparoskopik Cerrahi Yöntemi  

Laparoskopi genel anestezi altında yapılan ve göbek deliğinden ince bir teleskopun karın içine sokularak karın içi organlarının görüntülenmesi prensibine dayanan bir operasyondur. Karın duvarına açılan ufak çaptaki deliklerden yerleştirilen tüplerin içinden geçirilen video kameralar ve özel aletlerle yapılan bir ameliyattır.

Laparoskopik cerrahi sayesinde oluşan birçok komplikasyonlar da azalma ve hastaların ameliyat sonrası işe dönüş sürelerinde azami olarak kısalma görülmüştür.

Genel cerrahide açık olarak uygulanan birçok operasyon artık laparoskopik yöntemle de yapılabilmektedir. Laparoskopik operasyonlar hem hasta hem de hekim için pek çok avantaj getirmektedir. Bunlar arasında deneyimli cerrah açısından iyi görüş alanı sağlaması, hasta açısından ise karında kesi olmaması, hastanede kısa kalış süresi, normal aktivitesine kısa bir sürede geri dönmesi gibi pek çok nedeni sayılabilmektedir.
Hastanemizde dünya standartlarına uygun teknik donanımla birçok ameliyat laparoskopik olarak başarıyla gerçekleştirilmektedir.