Kozmetik Jinekolojik Cerrahi

Kozmetik Jinekolojik Cerrahi

Vajina ameliyatları sadece estetik için değil doğum ve yaşlanma ile oluşan deformasyonların düzeltilmesi için de yapılmaktadır!..

Bayanlar için dış görünümleri ve güzellikleri oldukça önemlidir. Bu sebeple kendilerini mutlu ve rahat hissedebileceklerini düşündükleri her türlü cerrahi işlemi yaptırmaya da sıcak bakarlar.

Kozmetik Jinekolojik Cerrahi, sıklıkla normal doğum sonrası vajina bölgesinde meydana gelen kalıcı esnemeler sonucu ortaya çıkan yapısal hoşnutsuzlukların giderilmesi ve  hem fizik hem de psikolojik olarak kişilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri için uygulanan bir yöntemdir.

Vajina Estetiği doğumdan sonra vajina girişinde yırtık ya da izleri kaldırmak genişleyen vajinayı eski haline geri getirmek için uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Doğum sonrasında idrar kaçırma, kabızlık ve cinsel ilişkili sorunları ile de karşılaşılmaktadır. Bu tip sağlık sorunlarının çözümünde de Kozmetik Jinekolojik Cerrahi yönteminden faydanılmaktadır. Vajina estetiği operasyonları bazen işlevsel, bazen kozmetik, bazen de hem işlevsel hem de kozmetik  amaçlarla uygulanmaktadır. Doğumlar veya bağ dokusu elastikiyetinin az olması sebebiyle sarkma olan mesane ve rektumun onarılması  sonucunda idrar tutamama gibi şikayetler ile birlikte cinsel fonksiyon bozukluğu da tamir edilmektedir.

Genital Estetik Cerrahisinde hastanın dokusuna ve talebine göre ameliyat şekli ve genişliği ayarlanır. Ayrıca bu tip cerrahi işlemlerin mutlaka hijyenik koşullarda ve Kadın Doğum uzman hekimleri tarafından yapılması gereklidir.

G SPOT AŞISI

Vagina ön duvarında erotojen bölgenin  kolljen dolgu maddesi  enjeksiyonu ile belirgin hale getirilmesi işlemidir. Muayenehane koşullarında veya lokal  anestezi uygulaması ile  kolayca yapılabilir. G spot aşısı etkinliği 6 ay süre ile devam eder. 6 ay sonunda ise tekrarlanması gerekir.

LABİOPLASTİ


En sık rastlanan genital estetik sorunlardan biri, dış ve iç dudakların büyüklüğü ve sarkmalardır. Labioplasti kadının dış genital organlarını temsil eden dudakların (labium major ve labium minus) düzeltilmesi ve belirli bir şekil verilmesi amacıyla yapılan estetik cerrahi işlemdir.